LabNet

Wirtualne Laboratorium

Bank Ofert Współpracy Naukowej

Region łódzki na międzynarodowych targach Bio International Convention

Region łódzki na międzynarodowych targach Bio International Convention

[ 2011-07-15 ]

wróć

W dniach 27-30 czerwca w Waszyngtonie odbyła się jedna z największych imprez biotechnologicznych na świecie Bio International Convention. Wydarzenie to przyciąga najważniejsze nazwiska branży biotechnologicznej, oferuje możliwości współpracy sieciowej i partnerskiej oraz pozwala na przegląd najważniejszych trendów sektora.

Województwo Łódzkie już po raz trzeci wzięło w nim udział prezentując potencjał naukowy, badawczy i inwestycyjny regionu. Potencjał biotechnologiczny regionu łódzkiego tworzą przedsiębiorstwa, instytucje naukowe, naukowo-badawcze i inne instytucje związane z tą branżą. Dynamiczny rozwój sektora bio i nano technologicznego jest ogromnym atutem województwa. Wystawy i konferencje takie jak Bio International Convention są znakomitą okazją do prowadzenia akcji informacyjnej i promocyjnej dotyczącej atrakcyjności naszego regionu. Delegacja regionu łódzkiego obejmowała reprezentację Politechniki Łódzkiej, Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego.

Kontakty nawiązane podczas Bio International Convention mają szansę w przyszłości zaowocować nawiązaniem owocnej współpracy z instytucjami biotechnologicznymi zarówno z sektora nauki jak i biznesu z Europy i świata.

wróć

PARTNERZY

BioTechMed

Politehnika Łódzka

Uniwersytet Medyczny

IFOTAM

ICHEM

IMP

Unesco

p3

CBMM

BiolMed

Pharmena

Polfarmex

Łódzki Regionalny Park Naukowo Technologiczny

BTL

Centrum Alegrologi

Łódzka Agencja Rozwoju Eksportu

Instytut Ogrodnictwa