LabNet

Wirtualne Laboratorium

Bank Ofert Współpracy Naukowej

Zawieszenie wiechy na łódzkim BioNanoParku

Zawieszenie wiechy na łódzkim BioNanoParku

[ 2011-09-06 ]

wróć

W dniu 5 września na głównej konstrukcji budynku BioNanoParku zawieszona została wiecha. Według tradycji budowlanej symbolizuje ona zakończenie ważnego etapu budowy – położenie ostatniego elementu konstrukcji dachu.

W uroczystości wzięli udział członkowie rady ministrów, parlamentarzyści, przedstawiciele władz Łodzi i województwa oraz środowiska akademickiego i biznesowego.
Budowa BioNanoParku idzie w imponującym tempie. Podkreślał to zarówno prezes Technoparku, Andrzej Styczeń jak i przedstawiciele władz. 30 grudnia 2010 r. podpisano umowę na budowę BioNanoParku a już następnego dnia rozstrzygnięty został przetarg na generalnego wykonawcę.

BioNanoPark będzie jednym z największych w Polsce kompleksów laboratoryjnych dla branży biotechnologicznej. Zostanie on podzielony na dwie części. W pierwszej znajdą się sale konferencyjne i biura dla 50 firm. W drugiej natomiast powstaną dwa specjalistyczne laboratoria – laboratorium biotechnologii przemysłowej oraz biofizyki molekularnej i nanostrukturalnej. Z laboratoriów tych będą mogły korzystać na preferencyjnych warunkach m.in. firmy farmaceutyczne, kosmetyczne, chemiczne, włókiennicze czy spożywcze.

Otwarcie BioNanoParku przewidziane jest na październik 2013 r., ale z uwagi na szybkie tempo prac możliwe jest, iż zostanie on oddany do użytku wcześniej.

wróć

PARTNERZY

BioTechMed

Politehnika Łódzka

Uniwersytet Medyczny

IFOTAM

ICHEM

IMP

Unesco

p3

CBMM

BiolMed

Pharmena

Polfarmex

Łódzki Regionalny Park Naukowo Technologiczny

BTL

Centrum Alegrologi

Łódzka Agencja Rozwoju Eksportu

Instytut Ogrodnictwa